Zestaw biżuterii - Ametyst, Granat

Zestaw biżuterii - Ametyst, Granat

Metal: Srebro 925
Kamień: Ametyst, Granat
Wykończenie kamienia: Szlif fasetkowy
Wymiary kamieni: 5x5, 3x3 mm
Kolekcja: Stack Attack
Waga:4.3g
Nr produktu:44550

Wyjątkowy, dwuelementowy zestaw biżuterii wykonany ze srebra próby 0,925. Komplet składa się z dwóch efektownych pierścionków ozdobionych naturalnymi kamieniami o łącznej masie 4,3 gramów. Całość wykonana ręcznie z dbałością o każdy detal oraz wysoką jakość użytych materiałów jubilerskich.
Poszczególne elementy zestawu można nosić zarówno w komplecie jak i oddzielnie a także fantazyjnie łączyć z innymi produktami z tej samej kolekcji.

Biżuterię wysyłamy zapakowaną w gustowne pudełko, idealne na prezent.  

Ametyst Ametyst jest fioletową odmianą kwarcu mlecznego, jego nazwa pochodzi z j. greckiego i oznacza „trzeźwy”. Starożytni Grecy wykonywali ametystowe kielichy i puchary, gdyż wierzyli, że picie z nich wina zabezpiecza przed upiciem się oraz łagodzi jego skutki. Zwyczaj ten funkcjonował jeszcze w szlacheckiej Polsce. Drogocenne ametysty zdobią koronne klejnoty, umieszczano je również na naczyniach i szatach liturgicznych. Ametyst nazywany jest „kamieniem harmonii i relaksu”, ponoć pozwala uwolnić umysł od negatywnych myśli, uspokaja i wspiera koncentrację, pomaga zwalczać nałogi. Przypisany jest dla znaków: Barana, Ryb, Panny, Wodnika i Koziorożca.
więcej o ametyst » | o kamieniach w naszej biżuterii »

Granat Granat z łacińskiego słowa - granatus (ziarno, granat, owoc granatu) występuje w bardzo szerokiej palecie barw od brunatnej, przez zieloną, żółtą, do bezbarwnej, choć bez wątpienia kolor czerwony i bordowy jest najczęściej spotykanym w przyrodzie. Niezwykle cenną odmianą jubilerską tego kamienia są pozyskiwane w Indiach czarne okazy, które po oszlifowaniu dają efekt kociego oka. Od starożytności przypisywano mu niezwykłą moc i wykorzystywano jako amulet chroniący przed złem, klęską czy ranami podczas wypraw wojennych. Granat to również „kamień romantycznej miłości i pasji”, ponoć rozbudza namiętność i wzmaga energię seksualną. Sprzyja urodzonym spod znaku Barana, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca i Wodnika.
więcej o granat » | o kamieniach w naszej biżuterii »

2009 - 2021 © KuźniaSrebra.pl