Larimar

Larimar

Larimar zwany także „kamieniem delfina” jest rzadką odmianą pektolitu, minerału
z gromady krzemianów. Został on najprawdopodobniej uformowany wiele lat temu w wyniku erupcji wulkanu. Jego charakterystyczne zabarwienie zmienia się od białego poprzez jasnoniebieski aż do głębokiego błękitu. Jakość kamienia zależy od jego barwy, im bardziej błękitny tym bardziej pożądany i droższy. Występuje wyłącznie w Republice Dominikany (Karaiby) a jego wyjątkowa barwa przypomina kolor tamtejszych wód otaczających tropikalne plaże. Miejsce odkrycia znajduje się w południowo-zachodniej części w górskim regionie oddalonym 7 km od Morza Karaibskiego, w okolicy Barahona i Baoruco.
Lokalna historia głosi iż, przed laty znalazcy błękitnych kamieni przywieźli je jubilerowi w stolicy do oceny. Ten, oczarowany ich niebiańskim kolorem nazwał je Larimar:  LARI od zdrobnienia imienia jego córki Larissy i MAR czyli z hiszpańskiego morze. Larimar jest materiałem jubilerskim, z którego często korzystają lokalni artyści oferując swoje wyroby biżuteryjne turystom.
W Santo Domingo znajduje się nawet chętnie odwiedzane Muzeum Larimaru.

Występowanie: Republika Dominikany

Barwa: Odcienie błękitu

Larimar jest niezwykłym kamieniem. Uważa się, że pomaga wziąć życie we własne ręce, wspiera w nadmiernym umartwianiu się, w stanach lękowych czy poczucia winy. Ułatwia zachować zimną krew w stresujących okolicznościach oraz wspiera konstruktywne myślenie i rozwiązywanie problemów. Ponadto pomaga odnaleźć i pozbyć się ograniczeń, które sami sobie stwarzamy. Wzmacnia wewnętrzny spokój i kreatywność.

Według medycyny niekonwencjonalnej larimar posiada bogate właściwości lecznicze. Ponieważ zawiera wapń, sód, krzem, mangan, siarkę, miedź i żelazo, działa na organizm poprzez skład minerałów. Usprawnia pracę mózgu, korzystnie wpływa na układ kostny: wzmacnia kości, stymuluje wzrost u dzieci, łagodzi ostre zapalenia stawów oraz bóle kończyn. Ponadto harmonizuje pracę wątroby i żołądka. Pobudza organizm do samoleczenia, pomaga lepiej zwalczać wirusy i bakterie. Zmniejsza nadwrażliwość na kontakt z alergenami roztoczy kurzu. Działa kojąco w bólu gardła i zapaleniu migdałków. Larimar jest cudownym kamieniem dla kobiet w ciąży. Ponoć chroni przed depresją poporodową oraz niweluje stres związany
z rodzicielstwem.

Polecany jest szczególnie osobom spod znaku Lwa.


Larimar - biżuteria w naszym sklepie »

Co o nas mówią nasi kliencizobacz wszystkie opinie »

"Właśnie otrzymałam zamówiony pierścionek i jestem zachwycona. Przepiękna oprawa, solidne srebro (nie rodowane!) a kamień jest bajkowy(...)" ~Jaga, 01 luty

"Polecam bardzo biżuterię. Pięknie wykonana i naprawdę widać doskonałą jakość." ~Ewa, 07 styczeń

"Zdecydowanie polecam sklep !!! Towar zgodny z opisem !!! Błyskawiczna przesyłka!!!" ~Brabara, 19 listopad

2009 - 2017 © KuźniaSrebra.pl   hosting: HostingFirmowy.pl
[zamknij]
pomoc
Potrzebujesz pomocy, porady
chcesz zamówić biżuterię?

zostaw swój numer, oddzwonimy: