Kunzyt

Kunzyt

Kunzyt jest bardzo rzadką i cenioną w jubilerstwie odmianą minerału Spodumenu. Jego nazwa pochodzi od nazwiska jego odkrywcy - amerykańskiego mineraloga - George’a Fredericka Kunz'a współpracującego z firmą Tiffany & Co, która też jako pierwsza wypuściła kolekcję biżuterii z tym kamieniem. Pod względem budowy chemicznej jest to krzemian glinu i litu, a pierwiastkiem nadającym mu charakterystyczną, różowofioletową barwę jest mangan. Niektóre okazy wykazują zjawisko zwane pleochroizmem (wielobarwność) czyli zmianą barwy w zależności od kierunku polaryzacji padającego światła.

Występowanie: Brazylia – Minas Gerais, Afganistan, USA – Kalifornia, Madagaskar, Chiny, Rosja – Ural, Zabajkale, Finlandia, Sri Lanka ( tamtejsze kamienie wykazują efekt kociego oka).

Barwa: różowa, fioletowa, fioletoworóżowa

Kunzyt jest kamieniem, którego pole elektromagnetyczne silnie oddziałuje na nasze relacje z innymi ludźmi. Wzmacnia poczucie własnej wartości oraz dodaje energii pomocnej przy pokonywaniu codziennych trudności i podejmowaniu ważnych decyzji. Pomaga również budować nasze wewnętrzne zaufanie i wiarę we własne możliwości, dzięki temu zdobywamy zaufanie, przychylność i aprobatę innych. Kunzyt obdarza nas umiejętnością skutecznej dyplomacji, sprawia, że jesteśmy wyjątkowo atrakcyjni, czarujący i przyciągamy jak magnes.

Według medycyny niekonwencjonalnej kunzyt wzmacnia serce, poprawia ukrwienie narządów i skóry zapobiegając procesom ich starzenia. Ponoć wspomaga prawidłową pracę nerek i płuc oraz łagodzi bóle menstruacyjne i niweluje napięcia w rejonie karku i barków.


Kunzyt - biżuteria w naszym sklepie »

Co o nas mówią nasi kliencizobacz wszystkie opinie »

"Profesjonalny sklep, oryginalne wzornictwo" ~Danuta, 06 kwiecień

"Świetny sklep. Uwielbiam błyskawiczną wysyłkę i biżuterię z kamieniami. Szczególnie taką nieskomplikowaną, a niespotykaną." ~Mame, 04 grudzień

"Dziękuję pięknie za cudowną zawieszkę. Kolejny mój zakup i jak zwykle trafiony w dziesiątkę. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, polecam(...)" ~Aleksandra, 10 kwiecień

2009 - 2018 © KuźniaSrebra.pl