Karneol (karnelian)

Karneol (karnelian)

Karnelian (karneol) jest odmianą chalcedonu, jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „caro” oznaczającego „mięso”, co jest nawiązaniem do jego czerwono-pomarańczowej barwy.
Od najdawniejszych czasów karneol  używany był jako amulet i talizman.
W starożytnym Egipcie nazywano go „Krwią Izydy” i stosowano jako ochronę dla zmarłych przed niebezpieczeństwami w podziemnym świecie.

Występowanie: Polska - w melafirach w okolicy Borówka, Kamiennej Góry, Kłodzka;
w kopalni w Szklarach. Świat: Egipt, Arabia Saudyjska, Indie – okolice Bombaju (najsłynniejsze), Brazylia – Rio Grande do Sul, Urugwaj, Kolumbia, Chiny – Tybet, Rumunia – Transylwania, Czechy, Iran, Mołdawia.

Barwa: czerwona, koralowa, koralowo-czerwona, brązowo-koralowa, brązowa.

Karnelian uważany jest za kamień odwagi, symbolizuje aktywne działanie. Dostarcza nowej energii witalnej i sprzyja twórczemu myśleniu. Dodaje pewności siebie, umacnia wiarę we własne możliwości i zwiększa efektywność działań. Pomaga osobom nieśmiałym wyrażać własne uczucia, a do ogniska domowego wnosi spokój i harmonię.

Karneol od tysiącleci stosowany jest w medycynie naturalnej: łagodzi dolegliwości reumatyczne, dobrze działa na żylaki, kłopoty z krążeniem i płucami, wspomaga również koncentrację.

Astrologicznie przyporządkowany jest znakom: Byka, Barana, Bliźniąt i Panny.


Karneol (karnelian) - biżuteria w naszym sklepie »

Co o nas mówią nasi kliencizobacz wszystkie opinie »

"Bardzo szybka przesyłka! Zakup uważam za udany. Całkiem możliwe, że skuszę się na błyskotki w sklepie Kuźniasrebra. Pozdrawiam" ~Joanna, 06 sierpień

"O możliwości kupowania biżuterii dowiedziałam się od koleżanki, która bardzo często robi zakupy w Kuźni. Mam nadzieję pójść w jej(...)" ~Basia, 16 wrzesień

"Duży wybór, szybka dostawa." ~monika, 21 styczeń

2009 - 2017 © KuźniaSrebra.pl   hosting: HostingFirmowy.pl
[zamknij]
pomoc
Potrzebujesz pomocy, porady
chcesz zamówić biżuterię?

zostaw swój numer, oddzwonimy: